Uzun Burun Estetiği

2 Nisan 2018 by admin0

Yapılana araştırmalara göre estetik alanında en çok ameliyat burun ameliyatı olarak belirtilmiştir. Burun yapısının eğri olması ya da burunda kemik oranının fazla olması gibi nedenlerle kişiler sorun yaşamaktadırlar. Bu fizyolojik anlamda kişiyi rahatsız etmektedir. Diğer yandan kişi burnu ile ilgili estetik olarak da rahatsız ise burun ameliyatı olmayı tercih edebilmektedir. Son yıllarda estetik operasyonlar adına teknik çok ilerlemiştir. Artık daha az ağrı yöntemi ile pek çok estetik ameliyat gerçekleştirilmektedir. Uzun burun estetiği da bu yöntemlere dahil edilen bir operasyondur. Uzun burunlu kişilerde belli bir zamandan sonra burun düşme olasılığı a eklenince psikolojik olarak çöküntü yaratan bir durum oluşturmaktadır. Hastalar bu gibi nedenlerle hekimlere başvurmaktadırlar.

 

Burun Ameliyatı Öncesi Bilmeniz Gerekenler

 

Burnumuz koku ve nefes alabilmemiz için en önemli solunum organlarımızdan biridir. Bunun için burun sağlığımız da son derece önem taşımaktadır. Eğer burun yapınız nefes almanızı engelliyorsa burnunuzda kemik eğriliği var ise, burun problemleri nedeni ile uyku sorunu yaşıyorsanız bu gibi durumlarda mutlaka bir hekime gidilmesi gereklidir. Hekim uygun ameliyat şeklini sizinle paylaşacaktır. Bir diğer yandan burnunuzun şekli itibarı ile rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz. Bu nedenle de bir cerraha başvurup gerekli tedavi ve uzun burun estetiği yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Artık son teknik olanaklar ile burun ameliyatlarında son derece yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir. Burun ameliyatı öncesi bilmeniz gereken unsurları şöyle sıralayabiliriz.

 

  • Uzun burun ameliyatı için de mutlaka bir hekim tarafından muayene edilmelisiniz.

 

  • Nasıl bir burun istiyorsanız ya da size uygun burun küçültme işlemi nasıl olmalıdır gibi detayları kritik etmeniz doğru karar verebilmeniz adına önem taşımaktadır.

 

  • Gerekirse ameliyat olma kararınız konusunda psikolojik destek almalısınız.

 

 

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Burun ameliyatı sonrasındaki süreç son derece önem taşımaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatında da hijyen oldukça önemlidir. Burun içine konulmuş olan tamponların değiştirilmesi, hastanın doktor tarafından belirli zamanlarda kontrol edilmesi ve hastanın da bu duruma uyum sağlaması önemlidir. Ameliyat sonrası burun gelebilecek darbelere karşı korunmalıdır. Hekiminiz size bol bol sıvı almanızı önerecektir. Doktorunuz ameliyat sonrası nasıl yatmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Bunlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Uzun burun ameliyatı için de hastalarımız zor karar verebiliyorlar. Hastalarımız genellikle kurumumuza burnumu beğenmiyorum, küçültmek istiyorum gibi şikayetler ile geliyorlar. Gerekli görülen muayene işleminden sonra olması gerekenler konusunda hastamızı bilgilendiriyoruz. Burun ameliyatları her ne kadar basit bir operasyon gibi görünse de son derece dikkat isteyen işlemlerdir. Bunun için yıllardır hastalarımıza en yakışan burun yapısını tespit edip ameliyatlarını yapmaktayız. Doğru bir tespit her zaman yüz güldürücü olmaktadır. Özellikle ameliyat sonrası hastalarımıza son derece hassasiyet ile yaklaşmaktayız. Ameliyat öncesi kadar ameliyat sonrası da hasta durumundan memnun olmayabilir. Bu nedenle hastalarımıza kurumumuzca psikolojik destek sağlamanın daha doğru bir yaklaşım olduğunu savunmaktayız. Yıllardır vermiş olduğumuz hizmetlerden edindiğimiz tecrübe ile hastalarımızla son derece sağlıklı kararlar alıyoruz. Pek çok burun ameliyatının yanı sıra uzun burun estetiği tecrübemiz ile yüz güldürücü sonuçlar elde etmiş bulunmaktayız. Sağlıklı ve güzel bir gülüş için güzel bir burun ve burun yapısına sahip olmanız önemlidir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *