Rinoplasti – Burun Düzeltme

25 Mart 2018 by admin0

Son yıllarda her bireyin rahatlıkla başvurabildiği estetik teknikleri, tıp merkezlerinin sıkça girişimlerde bulunduğu zorlu operasyonlarından olmaktadır. Bununla birlikte farklı kollarda ilerletilen cerrahi işlemlerin arasında rinoplasti – burun düzeltme estetiği en çok talep gören ameliyatlardandır. İnsanların solunum dengesini düzenleyen burnun, çeşitli darbelerle hasar alan yapısına doku girişimler uygulanmakla birlikte doğal bir görünüm sunulmaktadır. Estetik alanında, şekil bozukluklarını yeni baştan revizyon etmek, uzmanların becerileri ve bilgileri doğrultusunda operasyonları yapıcı kılan kavramlar arasındadır. Bu kapsamda insanların burun biçimleri en ideal olan estetik işlemleri takibinde yürütülebilmektedir. Plastik cerrahinin bu çerçevede sunduğu ameliyat uygulamaları işlevsellik açısından da bir hayli etkili sonuçlar sunmaktadır. Uzmanların estetik ameliyatları genellikle burun içi ve dışı büyük hasarların solunumu etkileyen yüz dokusu çevresinde ki iz ya da bozuk hatların hassasiyetle düzeltilmesini amaçlamaktadır.

Burun Ameliyat Girişimleri İle Yüzün Değişimi  

Burun estetiği, uzman doktorların teknik ve yapısal yüz değişimini desteklediği cerrahi operasyon girişimlerinden olarak şekil yansımaları diğer organlarla eşitliğini korumaktadır. Bunun için rinoplasti – burun düzeltme estetiği alanındaki cerrahi uzmanlarımız fonksiyonel dokuların nesiç kısımlarına zarar vermeden işlemlerini sunmaktadır. Buna takiben doktorlarımız, hastaların yüz hatlarına uygun olan burun biçimini resim kareleri ile görüşme esnasında sunmaktadır. Estetik operasyon hizmetlerimiz ile görüntü bozukluğu olan burun tiplerinin, hastaların taleplerine ya da yaşadığı sorunlar çerçevesinde bağıntılı iyileşme evresi programlanmaktadır. Bu doğrultuda eğik, çökük ve çeşitli kaymalar görülen burunların yanında oldukça ufak – büyük yapı özelliklerine sahip şekilleri de gözetilerek, uygun operasyonlar yapılmaktadır. Bununla birlikte kişilerin doktorlarımız ile yaptığı konuşmalarda cerrahi işlemler ayrıntılı olarak değerlendirilmektedir. Burnun hassas yapıları ele alınarak, yumuşak hücreleri ve kıkırdak dokusunun zedelenme riskleri ortadan kaldırılmakla birlikte cerrahi işlemler sunulmaktadır. Estetik uzmanlarımızın işlemleri;

  • Burnun uç kısmının fazla çıkık görüntüsünü üst bölgeyi gerdirerek, şekil verme,
  • Burnun iç kemik dokusunun dışa ya da yan kısma orantısız olmasına takiben, törpüleme işlemleriyle şekil verme,
  • Burnun oyuk ve çökük kısımlarının dolgu estetiği ile biçimlendirilmesi,
  • Burnun kemik – kıkırdak ve doku hücrelerinin karma estetik yöntemleriyle aynı operasyon içinde şekillendirilmesidir.

Rinoplasti Ameliyatı İle Yüze Yatkın Estetik Uygulamaları

Burun düzeltme estetiği – rinoplasti ameliyatı konusunda doktorlarımız yüz ve ten dokusunun orantılı, yatkın cerrahi uygulamalarını aşama, aşama kusursuz işlemlerle gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı kaş, çene, göz, yanak uzuvlarının gerekli uygulamalara tabi tutulmasından önce burnun iç – dış hatlarının eşitliğini sağlayarak, en gerçekçi cerrahi işlemlerini sunmaktadır. Ameliyat öncesi ve sonrası doktorlarımız hastada ağrı, sızı denetimlerini tedavi metotlarının yanı sıra önerilerle ilerleme kat etmektedir. Bunun yanında burun ameliyatları, darbelerle gelişen ezilme ve çatlama gibi fazla sızılı durumlarda tıbbi estetiğin hızlı yöntemleri ile düzeltilmekte ya da aynı şekline yakın biçimler kazandırılmaktadır.

Rinoplasti Burun Düzeltme Estetiği Girişimleri Sonrası

Burun insan uzuvlarının ve yüz görsellerinin arasında en ilgi çekici noktalarının başında gelmektedir. Bu yüzden rinoplasti – burun düzeltme estetiği alanında uzman doktorlarımız kişilerin dikkatli hareket akışı sağlaması için temkinlerde bulunmaktadır. Uzmanlarımızın söylemleri dikkate alındığı takdirde estetik uygulamaları sırasında oluşan kesik izleri, morluklar ve şişlikler iki hafta içerisinde geçmektedir. Aynı zamanda cerrahi ameliyatlar kişilerin ve uygulama sunulacak noktaya bağlı olarak açık, kapalı işlemler; genel, lokal ve sedasyon anestezi ile yapılabilmektedir. Ayrıca uzmanlarımız erkek ya da kız çocuklarının burunları üzerinde rahatsızlık yaşamaları ile cerrahi estetik operasyonda yapabilmektedir. Bunun akabinde iyileşme evresinde sportif aktivitelerin yapılmaması ve bir, iki gün içerisinde aktif yaşamlarına huzurla dönülebilmektedir.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *