Revizyon Burun Ameliyatı

21 Mart 2018 by admin0

Cerrahi olarak gerçekleştirilen tüm estetik ameliyatlarının 4 te 1- bir kısmı ikinci bir düzeltme ameliyatına diğer bir adıyla ise revizyon burun ameliyatı ihtiyacı duyulur. Revizyon burun ameliyatı yapılan birinci burun estetiği ameliyatından sonra yapılan ikinci düzeltme ameliyatıdır. Bazı durumlarda daha küçük dokunuşlarla bu revizyon burun ameliyatları gerçekleştirilebilirken bazı durumlarda ise majör revizyonu işlemi gerekmektedir. Bu iki durumdan hangisinin uygulanacağına ise ameliyatı gerçekleştirecek olan hekimin yapacağı inceleme sonucunda karar verilir.

Revizyon Burun Ameliyatı Neden Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı gerçekleştikten sonra ki iyileşme döneminde ya da daha sonrasında hastanın burnunda meydana gelen memnuniyetsizlikleri ortadan kaldırmak için revizyon burun ameliyatları da yapılabilmektedir. Bu durum eğer ufak bir yüzeyde ise küçük dokunuşlar, yapılacak olan hafif törpü işlemi ya da oluşan az miktarda ki çökmenin dolgu malzemeleri yardımı ile doldurulması ile dakikalar içerisinde sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer burun üzerinde ki revizyon işlemleri için güçlü değişiklikler yapılması gerekiyorsa burun tekrardan açılarak yeni bir ameliyat şeklinde yapılabilir. Bu ameliyat şeklinde yapılan revizyon burun ameliyatı ise küçük dokunuşlara kıyasla daha fazla zaman almaktadır.

Revizyon Burun Ameliyatı Neden Gereklidir?

Estetik ile burun yaptıran insanların %25 gibi bir kısmı daha sonrasında revizyon burun ameliyatı yaptırmaktadır. Bu revizyonun sebepleri ise genellikle şu şekildedir;

  • Ameliyat sonrasında burun ucunda çeşitli sebeplerle düşme yaşanması,
  • Burnun üst kısmında kemer varlığından,
  • Yapılan ilk estetik ameliyatta kıkırdaktan gerekenden fazla miktar alınmasından dolayı sonrasında oluşabilen çökmeler,
  • Yamuk olan burun kemiğinin ve kıkırdaklarının yeteri miktarda ve doğru şekilde düzeltilmemesi,
  • Burun ucunun gerekenden fazla miktarda kaldırmak ya da burun sırtını aşırı derecede oymak,
  • Burun etinde sonradan yaşanan büyümeler.

Gibi etkenlerden dolayı burun estetiği yaptıran kişiler daha sonrasında revizyon burun ameliyatı için cerrahları ile görüşmeler gerçekleştirmektedirler. Cerrahi işlemi gerçekleştirecek olan hekim tarafından yapılan inceleme sonrasında izlenecek olan revizyon işlemleri belirlenmektedir. Bu ameliyatlarda eğer burun üzerinde kıkırdak dolgu yapılacak ise doku uyumu açısında bu kıkırdak dokular hastanın bedeninden alınmaktadır. Böyle bir durum gerekmesi halinde ameliyat öncesinde hekiminizin sizden bu konu ile ilgili onay alması gerekmektedir. Kıkırdak doku genellikle hasta kişinin kulaklarından alınmaktadır. Eğer buradan alınabilecek olan kıkırdak doku miktarı yetersiz gelirse bu sefer kaburga kıkırdaklarına başvurulur.

Revizyon  Burun Ameliyatı  Ne Zaman  Yapılır?

Birinci burun ameliyatını olmuş ve bu ameliyat üzerinden minimum 3 ay kadar süre geçmiş hastalar revizyon işlemine uygun sayılırlar. Bu durum hastanın burnuna ve ameliyatının şekline bağlı olarak değişebilmektedir. Revizyon burun ameliyatı birinci burun ameliyatlarından daha zor ve daha karmaşık bir hal almaktadır. Bundan dolayı normal burun estetik ameliyatına göre daha uzun süre sürebilmektedirler. Eğer sizin de revizyon burun ameliyatına ihtiyacınız var ise bu konuda uzman bir hekim ile görüşmeli burnunuzun ameliyat öncesi halini detaylı bir şekilde göstererek sahip olmak istediğiniz burun hakkında detaylı bir şekilde görüşme sağlamalısınız. Konusunda uzmanlaşmış hekimlerimiz ile birlikte sizlere birinci burun ameliyatı ve gerekli durumlarda revizyon burun ameliyatı konusunda en iyi hizmetleri sunmaktayız.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *