Op.Dr. Süreyya Şeneldir

Süreyya Şeneldir


Burun Okulu


Burun Okulu, burun cerrahisi konusunda yepyeni bir organizasyon. Burun cerrahisi ile ilgilenen hekimlerin bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bir platform oluşturmayı amaçlayan Burun Okulu’nun iki ayağı var: Yılda iki kere yapılan workshoplar ve web sitesi.

Uygulamalı workshop

Burun Okulu’nda Op. Dr. Süreyya Şeneldir başkanlığında yılda iki defa workshop düzenleniyor. Teorik içerikli bir sabah toplantısıyla başlayan workshoplar’da, öğleden sonra katılımcıların canlı olarak izleyebildiği bir ameliyata giriliyor. Workshoplar, ameliyat sonrasında ameliyat hakkında çeşitli tartışmaların yapıldığı bir akşam yemeğiyle son buluyor.

İlk uygulamalı workshop’u 14 Ocak 2012’de gerçekleştirilen Burun Okulu’na, Burun uzmanları veya son sene asistanları kayıt yaptırabiliyor ve sınırlı sayıda katılımcı kabul ediliyor.

Paylaşılan, tartışılan bir ortam: Burun okulu web sitesi

Op. Dr. Süreyya Şeneldir editörlüğündeki Burun Okulu web sitesi, burun cerrahisi alanında gerçekleştirilen ameliyatların videolarını, konusunda uzman üye kullanıcıların paylaşımına açıyor. Burun Okulu web sitesi, farklı kategorilerden oluşan ve gün geçtikçe zenginleşen bir video arşivini barındırıyor.

Burun Okulu web sitesinde ayrıca KBB cerrahisi konusunda uzman cerrahlar deneyimlerini paylaşabiliyor, nadir vakalarla ilgili doyurucu tartışmalar yapılıyor ve Burun cerrahisi alanındaki yeniliklerle beslenen dev bir literatür oluşuyor.

Yurt içi ve yurt dışında KBB cerrahisi ile ilgili toplantıları, kongreleri, yayınları ve benzeri duyuruları da Burun Okulu web sitesinden takip edebilirsiniz.