Kapalı Burun Ameliyatı

17 Mart 2018 by admin0

Estetik ameliyatlar içerisinde insanların en çok başvurduğu alan olan burun estetiği cerrahisinde birçok alan mevcuttur. Bunlardan belki de en önemli olanı kapalı burun ameliyatı yöntemidir. Bu yöntem ile hastalar herhangi bir cerrahi müdahaleye ve narkoz etkisine maruz kalmadan çok kısa sürede etkili sonuçlar alabiliyorlar. Aynı zamanda bu yönteme başvuran kişiler uygulama sonrası herhangi bir morluk ya da şişlik gibi komplikasyonlara maruz kalmadan aynı gün içerisinde işlerine ve özel hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Kapalı Burun Ameliyatının Çeşitleri

Kapalı burun ameliyatı alanında uygulaması yapılan birden çok çeşit mevcuttur. Kapalı burun ameliyatı çeşitleri ise;

  • kapalı rinoplasti,
  • dolgu,
  • botoks olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kapalı rinoplasiti adı verilen kapalı burun ameliyatı işlemi burun üzerinde düzeltme yapılacağı durumlarda en çok başvurulan işlem türüdür. Bu işlem ile burunda küçültme işlemi, burnun sırtında bulunan çıkıntıların giderilmesi, burunda var olan yamukluğun onarılması ve burunun yüzümüz ile yaptığı açının değiştirilerek daha iyi ve daha düzgün buruna sahip olunması sağlanabilir. Tüm bu işlemler ortalama olarak 30 dk. kadar kısa bir süre içerisinde herhangi bir cerrahi müdahale bulunmadan ve kapalı bir şekilde buruna istenilen şekli vererek yapılabiliyor.

Kapalı burun ameliyatı uzmanlık gerektiren bir işlem olduğundan dolayı hastalar hekimlerini seçerken oldukça özenli ve dikkatli olmalıdırlar. Bu konuda alanında uzman hekimlerimiz ile sizlere sahip olmanın hayalini kurduğunuz burunun ve de dolayısıyla yeni yüzünüzü en doğru ve en doğal tekniklerle sunuyoruz.

Kapalı Burun Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Kapalı burun ameliyatını, burun şekillerinde çok memnun olmayan ama cerrahi işlem görmekten de çekinen kişiler daha çok tercih etmektedirler. Kapalı burun ameliyatı olan kişilerde dışarıdan görünen herhangi bir yara izi olmamakla beraber burun tamamen doğal bir görüntüye sahip olabiliyor. Bu da estetik ameliyatı olan tüm hastaların en çok dikkat ettiği husustur.

İşlem tipinin tıbbi adı minimal invaziz cerrahi olmasından dolayı işlem gören doku miktarı normal burun ameliyatlarına kıyasla oldukça az miktardadır.

İşleme tabii olan sinir hücreleri miktarı da oldukça az olacağından dolayı kapalı burun ameliyatı sonrasında burun üzerinden yaşanan uyuşukluk ve hissizlik miktarı açık burun ameliyatların kıyasla minimum derecede yaşanmaktadır.

Kapalı burun ameliyatı sonrasın hasta kişinin yüzünde şişlik ya morluk gibi ameliyata bağlı geçiçi deformasyonların oluşma riski oldukça düşüktür. Kapalı burun ameliyatlarından çekiç adı verilen cerrahi alet kullanılmadan burun kırılmadan estetik düzeltmeler yapılabilmektedir. Bu da ameliyat işlemi sonrasında hasta kişinin burnunda oluşacak olan kalıcı olmayan yaraların oluşma durumunu ortadan kaldırmaktadır.

Kapalı burun ameliyatları, açık burun ameliyatlarına kıyasla oldukça daha kısa sürede gerçekleşir. Ve ameliyatı olan kişilerin iyileşme süreçleri de oldukça hızlılık göstermektedir.

Kapalı burun ameliyatı sonrasında, tıpkı açık burun ameliyatlarında da yapıldığı gibi burun içerisine tampon konularak burun şeklinin korunması sağlanır. Bu tamponlar silikondan yapılma ve içerileri hava dolu oldukları için tamponların çıkartılması işlemi esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Ameliyat sonrasında uzman doktorlarımızın belirleyeceği aralıklarla kontrollere gelmeniz gerekmektedir. Kapalı burun ameliyatında işlemin yapılması kadar işlem sonrasında ki bakım da oldukça önemlidir. Gerek uygulama gerekse de uygulama sonrası bakım konusunda her türlü bilgiyi almak ve sahip olmak istediğiniz buruna kavuşmanız için sizleri muayenehanelerimize bekliyoruz.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *