Estetik Burun

15 Mart 2018 by admin0

Burun ameliyatlarının tıbbi adı rinoplasti olarak da bilinmektedir. Bu estetik burun ameliyatlarının yapılmasında ki amaç, burunda var olan şekil bozukluklarının düzeltilmesini ve daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bazı estetik burun ameliyatlarında şekil değişikliği dışında tıkanıklık gibi burun sorunlarına da çözüm sağlanabilmektedir. Bu tarz olan ameliyatlara ise septorinoplasti adı verilmektedir.

Estetik burun ameliyatları, burunun yapısı ve yüz ile olan orantısı göz önünde bulundurularak yapılır. Buruna yapılacak olan boyutsal büyütme ya da küçültme, uç kısmının kaldırılması ya da indirilmesinde ki ana amaç kişinin yüz hatlarına ve yapısına uygun hale getirilmesi için yapılır.

Estetik Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik burun, kişinin burun gelişmesinin tamamlanması üzerine kısacası 18 yaşını dolduran kişilere gerekli koşulların sağlanması durumunda yapılır. Bu koşullar kişinin akli dengesinin yerinde olması, yapılacak cerrahi işleme uygun olunması ve anestezi uygulamasına karşı engeli olmaması durumudur. Estetik burun genellikle genel anestezi yöntem kullanılarak yapılırken, bazı durumlarda lokal anestezi kullanılarak da yapılabilmektedir. İşlem türü ise açık ya da kapalı olarak uygulanmaktadır. Genel olarak bilinen ameliyat sonrası tamponların acılı bir şekilde alınması işlemi de silikon tamponlar sayesinde ortadan kalkmıştır.

En İyi Estetik Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatlarını konusunda uzman hekimlerimiz tarafından sağlamaktayız. Bu ameliyatlar burunda var olan deformasyonların şekline ve boyutuna bağlı olarak, burun duvarlarında ve sinüs kanallarının yapısına bağlı olarak değişmektedir. Hekimlerimiz tarafından ameliyatlar ortalama 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde sağlanmaktadır. Ameliyat öncesi hasta ile doktorlarımız arasında önemli bir süreç sağlanır. Bu süreçte hastanın sahip olmak istediği estetik burunun yüzüne uygunluğu incelenir. Bilgisayarlarımızda ki programlar aracılığı ile kişinin fotoğrafı üzerinde sahip olacağı burun üç boyutlu olarak incelenir ve hasta tarafından istenen revizyonlar alınarak son şekle karar kılınır. Hasta ile doktor kararlarında ortak bir noktada buluştuktan sonra genel anestezi verilmesi sonucunda ameliyat yapılabilmektedir. Ameliyattan iki gün sonra tamponların çıkartılma işlemi gerçekleştirilir. Dikişler ise birinci haftanın sonunda alınmaktadır. Hasta duruma göre aynı gün taburcu edilebilir ya da bir gece kontrol amaçlı hastanede tutulması gerekebilir. Ameliyattan kaynaklanan ve kendini çok fazla belli eden morlukla ile şişlikler ise ikinci günle beraber oldukça hızlı bir şekilde iyileşme gösterir.

Hastalar tarafından en çok aldığımız soru ise burun estetiği sonrasında burunlarda düşme ya da çökme oluşup oluşmayacağıdır. Uzman doktorlarımız tarafından en uygun teknikle yapılan ameliyatlar sonucunda böyle bir durum gerçekleşmemektedir.

Estetik burun ameliyatı sonrasında burun yapısına istenilen şekli vermesini ve kalıcı olmasını sağlamak için termonozal splint adı verilen ısı uygulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda burnun iç kısmında ise silikon tamponlar kullanmaktayız. Bu tamponların silikon olması içlerin hava kanalı ile dolu olmasını sağlar. Böylelikle tamponların çıkartılması esnasında herhangi bir ağrı ya da acı durumu yaşamazsınız.

Ameliyat sonrasında ise istirahat etmek oldukça önemlidir. İyileşme sürecini çabuklaştırmak amacı ile alkol kullanımını ve sigara gibi tütün ürünlerini kullanımını kesmek gereklidir. Kendinizi zorlamamalı ve fazla efor gerektiren işlerden kaçınmalısınız. Burun dış etkilerden tamamen korunmalıdır. Doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Ve doktorlarımız tarafından belirlenen kontrol muayeneleri asla aksatılmamalıdır.

Konusunda uzman hekimlerimiz ve çalışma arkadaşlarımız tarafından alacağınız uzman destek sayesinde kendi yüz yapınıza en uygun buruna sahip olabilir ve istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için telefon numaralarımız ile ulaşarak randevu alabilir, bilgisayar teknolojileri ile de sahip olacağınız burun için ön bir görüş alabilir ve rahatlıkla estetik burnunuz için ameliyata girebilir çok kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *