Estetik Burun Ameliyatı İle Dışa Yansıyan Güzellik

13 Mart 2018 by admin0

Günümüzde yaş ve cinsiyet fark etmeksizin vücut hatlarından rahatsızlık duyan ya da sağlık yönünden sıkıntılar yaşayan insanlar, tıbbi alanlarda geliştirilen estetik ameliyatlarına yönelmektedir. Bu tür estetik işlemlerinin doğal sonuçlara yatkın olması ile kişilerin burun operasyonlarına sempatisi bir hayli artmaktadır. Bunun için estetik burun ameliyatı uzmanlarının çeşitli cerrahi uygulamalarına takiben her bireyin yüz dokusuna en ideal görünümü sunan biçim kazandırılmaktadır. İnsanların uzuvları arasında en etkili yüz yapısını, güzelliğini ve özgüvenlerini dışa yansıtan buruna, tıbbi dokunuşlar ile işlevsellik sağlayan görünüş şekilleri hassasiyetle verilebilmektedir. Plastik cerrahi alanında uzmanlıklarını burun estetiği uygulamaları ile gösteren profesör doktorlar akabinde nefes alıp vermede çekilen zorluklar, dış etkenlerden dolayı meydana gelen darbe izleri ve burun kaymaları büyük bir disiplin çerçevesinde düzeltilebilmekte ya da yeniden şekillendirilebilmektedir.

Burun Şekil Bozukluklarının Estetik İşlemler İle Yeniden Onarımı

Estetik işlemleri, uzmanların yeniden onarım hususunda geliştirdikleri en güzel alanlardan birisi olarak dikkat çekici burun biçimleri, diğer uzuvlarla aynı orantıda sunulabilmektedir. Bu yüzden estetik burun ameliyatı alanındaki uzmanlarımız hiçbir doku hücresine ve fonksiyonel yapısına zarar vermeden operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte uzmanlarımız kişinin yüz tipine en uygun şekli ilk görüşmelerde fotoğraf çizimleri ile sunabilmektedir. Estetik ameliyatı başvurularında sunulan hizmetlerimiz, göreceli burun hatlarının kişinin isteğine ve rahatsızlığına bağlı olarak gelişme süreci değerlendirilmektedir. Bundan dolayı düşük, eğik, kalkık gibi burunların yanı sıra küçük ve büyük biçimleri de ele alınarak en uygun işlemler yapılmaktadır. Hasta adaylarının uzmanlarımız ile görüşmelerinde estetik uygulamaları en ince detayına kadar planlanmaktadır. Burun üzerinde bariz noktalara değinilerek, kıkırdak ve yumuşak dokuların hasar alması da engellenmektedir. Burun ameliyatlarında uzmanlarımızın en belirgin estetik girişimleri;

  • Burun ucu estetiği; küçültme ve deriyi yukarıya doğru kaldırma,
  • Burun kemiği estetiği; istenilen orantıya ulaşılması için çöküntülerin ve çıkıkların törpülenmesi,
  • Dolgu rinoplasti; içe doğru oyuk burunların yeniden şekillendirilmesi,
  • Karma burun estetiği; kıkırdak, kemik ve dokuların aynı anda düzeltilmesidir.

Burun Ve Yüz Tipinin Orantılı Estetik İşlemleri

Estetik burun ameliyatı alanında uzmanlarımız yüz ve cilt yapısına uyum dengesi sağlamak adına orantılı, cerrahi kademelerle işlemlerini sunmaktadır. Bu yüzden her operasyon öncesinde ve girişimler esnasında kaş, göz, çene, yanakların ölçümlerini burnun iç – dış işlevselliği ile birebir tutulmasından yana olup, en doğru estetik ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Uzmanlarımız ve hasta ilişkileri ise ameliyat sonrasında oluşabilecek tepkimelerin gözetimi, tavsiyelerle iyileştirilmeye çalışılmaktadır. Burun operasyonlarına dâhil olan ve kazalar ile oluşan hassasiyetli ezilmeler, yamulmalar ya da ağır travmalar en cazip estetik girişimleriyle hızla düzeltilmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Özgüven Ve Güzellik Etkileri

Burun insan vücudunun ve yüz hatlarının en belirgin dikkat çekici uzuvlarından olmaktadır. Bundan dolayı merkezi alanımızda bulunan uzman doktorlarımız, estetik burun ameliyatı sonrasında son derece kontrollü tutum sergilenmesi konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Bunun için estetik girişiminin esnasında açık ve kapalı tekniklerin yanında lokal, sedasyon ve genel anestezi ile ameliyatları gerçekleştirmektedir. Ameliyatlarda oluşan kesi izleri, şişlikler ve morarmaların 1_ 2 hafta gibi süreçte iyileştiğinin de bilgisini vermektedir. Buna takiben çok zorunlu gelişmelerle meydana gelen burun hasarlarında kız ve erkek çocuklarına da yaş sınırlaması olmaksızın estetik ameliyatı yapabilmektedir. Ayrıca hastaların birkaç gün içerisinde normal hayatlarına dönmeleri sağlanabilmekte olup, tedavi bitimine kadar egzersizlerden uzak durulması hakkında bilgiler verilmektedir.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *