Erkek Burun Estetiği

11 Mart 2018 by admin0

Burun estetiği ameliyatı Ülkemiz genelinde en fazla yapılan estetik ameliyatıdır. Estetik ameliyatı denince akıllara ilk önce Kadınlar gelse de  Erkekler de azımsanmayacak oranda burun estetiği yaptırmaktadır. Diğer estetiklerde ne kadar kadınların oranı erkeklerin oranına göre fazla olsa da burun estetiğinde bu oran hemen hemen aynıdır. Burun insan vücudundaki önemini biliyoruz. Burun yapısı insanlarda önemlidir. Burun şeklinize göre yorum yapılabilmektedir. Kemerli ve sarkık bir burun kişiyi gergin gösterebilmektedir.

Erkekte Burun Estetiği Nasıl olmalıdır?

Erkek burun estetiği ameliyatı her geçen artmaktadır. Erkeklerde burun estetiği şekli ve yapısı çok önemlidir. Kişinin surat yapısı, surat ve çene uyumuna göre doğru estetik yapmak önemlidir. Erkek burun estetiği  için  önemli noktalardan bir tanesi de burunu bayan burnuna benzetmemektir.

Erkek Tipi Burnun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Erkeksi bir burun estetiği için burnun yüzün genel hatları ile uyumlu olması önemlidir. Erkek tipi burunda burun sırtı ile burun ucu aynı düzlemde olmalıdır. Yüzün hatlarına göre buruna kemer de bırakılabilir. Burnun dudakla 90 derecelik bir açı yapması gerekir. Burun sırtı dümdüz olmalı ve oyuk olmamalıdır. Bu özellikleri sağlayan burun kişiye dış görünüş açısından belli özellikleri yükleyecektir.

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır?

Erkek burun estetiği ameliyatı her geçen gün daha fazla ilgi duyulmaktadır. Erkeklerin burun estetiği ameliyatına  farklı sebeplerden dolayı başvurdukları bilinmektedir. Bu sebeplerin başında fonksiyonel bazı problemler gelmektedir. Fonksiyonel olarak burun nefes alma organı olarak ele alınırsa burun kemiği yamukluğu,  geniz eti gibi nedenlerden dolayı rahat nefes alamama sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların çözümü için Erkekler burun estetiği ameliyatı düşünüyorlar. Başka bir sebep ise dış görünüş ve Erkeksi bir duruş için burun estetiğini tercih ediyorlar.

Erkek burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında bayanlara benzememek büyük önem arz ediyor.  Bayanlardaki gibi kalkık ve ince bir burun bir Erkekte pek güzel durmaz. Kurumumuz olarak size uygun burun şekil ve yapısını en iyi şekilde belirliyoruz.

Burun estetiğinden sonra erkekler doğal bir burun yapısına sahip olmak isterler. Bunun için farklı şekilde cerrahi operasyonlar yapılır. Operasyonlarla birlikte burun küçültülebilir veya büyültülebilir. Burun ile dudak arasındaki açı ayarlanabilir ve burun delikleri genişlikleri farklı boyutlara getirilebilir. Burun estetiği yapılırken insan sağlığına uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Kurumumuz olarak ilk önceliğimiz insan sağlığı olmakla beraber hastalarımıza en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Gerekli operasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor ve hastalarımıza istedikleri burun şeklini veriyoruz.

Burun Estetiği Öncesi Burun Yapısının Özelliği

Erkek burun estetiği genel anestezi ile yapılmaktadır ve bir ya da iki saat sürebilmektedir. Burun ameliyatından önce doktorlarımız tarafından  bilgilendirileceksiniz. Yeme – içme alışkanlıklarınız, sigara kullanımı ve alkol tüketimi hakkında sizlere neler yapmanız gerekiyor nelerden uzak durmanız gerekiyor anlatılacaktır.

 

Burun ameliyatı olduğunuz gün taburcu olabilirsiniz. Sonrasında bir hafta kadar başınızı yüksekte tutarak yatmalısınız. Burnunuzu bir hafta kadar sümkürmemelisiniz. Burundaki tamponlar uzmanlarımızın belirlediği zamana göre  çıkarılacaktır. Burun estetiğinden sonra on hafta kadar burnunuza darbe almamalı ve iş hayatında gözlük şeyler kullanmamanız gerekmektedir. Gerekli tüm tedbirlerle siz hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *