En İyi Burun Estetiği Doktoru

7 Mart 2018 by admin0

İnsanlar doğuştan gelen ya da sonradan yaşadıkları olaylar neticesinde bedenlerde bazı deformasyonlara maruz kalabilirler. Bu deformasyonlardan gelişen teknolojinin sağladığı estetik cerrahi operasyonları ile kurtulmak mümkündür. Estetik cerrahi müdahaleleri için hastanelere ve güzellik merkezlerine başvuran insanların çoğunun şikayeti burun ile ilgili olmaktadır. Hastalar ya doğuştan gelen burun şikayetlerine ya da daha sonradan yaşadıkları kaza, düşme, çarpma gibi kişide hasara neden olacak durumlardan dolayı burunlarından şikayetçi olmaktadırlar. Bu şikayetler sadece burunun estetik olarak kötü olması değil, aynı zamanda burunun gerekli işlevlerini yerine getirememesini de kapsamaktadır. Bu tarz durumlara maruz kalan kişiler tek bir ameliyat ile bu durumdan kurtulmak isterler bunun için de her zaman en iyi burun estetiği doktoru aranmaktadır. Söz konusu estetik ameliyatlar olunca sonuç sadece doktor odaklı olmamaktadır. Hastanın burun yapısı ile sahip olmak istediği burnun arasında ki fark ve yapı değişikliği ne kadar artarsa ameliyat işlemi o kadar zorlu olacaktır. Bu durumda en iyi burun estetiği doktoru hastasına en iyi hizmeti sunabilen doktor olacaktır.

Burun Estetiğinde Yapılacaklara Karar Verme

Burnumuz yüzümüzün tam merkez kısmında yer almasından dolayı insanlarla ilk karşılaşmamızda en çok göze batan yer olmaktadır. Aynı zamanda yüzümüzün alacağı ifadeye en çok etki eden kısım da yine burun olmaktadır. Eğer burnumuzdan memnun değilsek bu durum direkt olarak tüm yüz güzelliğimizi etkilemektedir. Bu gibi durumlarda insanlar en iyi burun estetiği doktoru araştırmasına girip estetik ameliyat olmak isterler. Bu estetik ameliyatı isteyen kişiler ile doktor derin bir muayene yapmalıdır. Özellikle estetik ameliyatı ünlü kişilere benzemek amaçlı yaptırmayı planlayan kişilere dikkat edilmelidir. Doktor gerek duyduğu durumlarda bu kişileri öncelikle psikolog muayenesine göndermelidir. Bedende yapılacak olan değişikler ve tüm ameliyatlar sadece gerekli durumlarda yapılmalı aksi halde ki estetik müdahalelerden kaçınılmalıdır. Doktor tarafından uygun görülen hastalar ile etaylı bir burun çalışması yapılır. Hastanın  istediği burun tipi belirlendikten sonra üç boyutlu bilgisayar teknolojileri ile hastaya ameliyat sonrası sahip olacağı burun doktor tarafından detaylı bir şekilde gösterilir.

Burun Ameliyatı

Hasta kendisi için en iyi burun estetiği doktoru bulup gerekli muayene ve tetikleri yaptırdıktan sonra ameliyat işlemi gerçekleşir. Hastaya verilecek olan genel anestezi ile hastanın uyutulması ile gerçekleşir bu işlem. Burun estetiği ameliyatları genellikle 4 saat civarında bir süre içerisinde gerçekleşir. Hastanın burnunun açılması sonucunda burun içeriisnde yapılması gerekli olan tüm düzeltme, kaldırma, doldurma ve kırma işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonra burun tekrardan kapatılarak ameliyat sonlandırılır. Ameliyat işlemi biterken burnun kesik atılan yerlerine plastik dikişler atılır. Bu dikişlerin alınmasına gerek kalmadan kendileri eriyerek kaybolurlar. Burun şeklini koruması için burun deliklerine silikon tamponlar yerleştirilir ve burun kemiği üzerine atel adı verilen malzeme konulur. Bu silikon tamponlar genellikle ameliyatın ertesi günü hasta taburcu edilirken doktor tarafından çıkartılır. Atel ise ortalama bir hafta kadar bir süre hastanın burnunda tutulur. En iyi burun estetiği doktoru ameliyat sonrasında ki durum için hasta ile kontak içerisinde kalan ve hastasının durumunu takip eden doktordur. Ameliyat sonrası için hasta gerekli konularda yeteri kadar bilgilendirilmelidir. Burnun ameliyatı kadar bakımının da önemli olduğu unutulmamalıdır. Bakımı konusunda özen gösterilmeyen burunlarda zamana bağlı çökme, yamulma vb istenilmeyen durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemeyen hastalar doktorların gözetimi ile burun bakımına son derece özen göstermelidirler.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *