Burun Kemeri Ameliyatı 

25 Şubat 2018 by admin0

Burun üzerinde kemer görüntüsü olan kişiler bu görüntüden memnun olmadıkları için bu durumdan kurtulmak ve daha güzel bir buruna sahip olmak için estetik ameliyat yöntemlerine başvururlar. Estetik ameliyatların günümüzde oldukça sık uygulanılması ile beraber kişiler bedenlerinde beğenmedikleri ya da rahatsız oldukları noktaları yeniden istedikleri şekilde şekillendirebilmektedir. En çok talep gören estetik ameliyatlar olarak karşımıza burun ameliyatları çıkmaktadır.  Burun kemeri ameliyatı burun içerisinde yer alan fazlalıkların alınması ile burun kemerinden rahatsız olan kişilere daha düzgün ve daha doğal bir burun şekline sahip olmaları sağlanır. Burun kemeri rahatsızlığına sahip olan kişiler aynı zamanda burun görüntüsü aşağıya doğru sarkık bir şekle sahiptir ve bu durumdan da şikâyetçi olurlar. Bu burun kemeri kişiyi sosyal hayatında da demoralize ederek psikolojik olarak da negatif şekilde etkilemektedir. Ameliyat sonrası kişilerin yeni ve daha iyi burun görünümleri sonucu ameliyat öncesine göre daha mutlu oldukları görülmektedir.

Burun Kemeri Ameliyatı  Nasıl Yapılır?

Burun kemeri ameliyatı uzman hekimler tarafından özenle ve son derece dikkatle, titizlikle gerçekleştirilmektedir. Burun kemeri ameliyatı öncesinde yeni burun en ince hatlarına kadar hasta ve doktorun ortak kararı ile beraber belirlenir. Burun kemeri fazlalığı olan kişiler bu fazla olan kıkırdakların törpülenme yöntemi ile alınması ile gerçekleşir. Eğer hastada burun kemer kısmında eksiklik varsa ve bu durumdan şikâyetçi ise bu durumda kişiden alınacak olan kıkırdak ile bu eksik kısımların doldurulması sağlanarak bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda burun ucu küçültme de bu ameliyat ile birlikte yapılabilmektedir. Bu sayede yeni yapılacak olan burun kişinin yüzüyle tamamen orantılı bir şekil alır. Bu estetik ameliyatlarda ana amaç kişinin sahip olacağı yeni burunun tamamen doğal bir görüntüye sahip olması ve kişinin yüzü ile bir orantı içerisinde olmasını sağlamaktır.

Burun kemeri ameliyatı ortalama 2 saat kadar sürmektedir. Bu operasyon sonrası hasta bir gün hastanede tutularak gözetim altında tutulu ev ertesi gün taburcu edilebilir. Taburcu ile birlikte hastanın dinlenmesi oldukça büyük önem taşır. Ameliyat sonrası da ameliyat operasyon anı kadar önemlidir. İlk iki haftalık süreçte hasta uyurken başını yüksekte tutmalıdır. Bu durum olası bir kanama ya da ağrı oluşumunu engelleyecektir. Ameliyat sonrasında hastaların yüzlerinde az bir miktarda morarma ve şişme görülebilmektedir. Ameliyat sonrası hastalar doktor tarafından belirlenecek aralıklarda kontrollere gitmelidir. Ameliyattan bir hafta sonra burun üzerinde bulunan atel gibi materyaller alınır. Atel kullanmasının sebebi ise burnun şeklini korumak ve olası darbelerde minimum hasar almasını sağlamaktır.

Burun Kemeri Ameliyatı  Sonrası Durum

Burun kemeri ameliyatı olan kişiler ameliyat sonrası son derece dikkatli olmalıdırlar. Burun son şeklini ortalama 6 ay ile 1 sene arasında almaktadır. Bu süre boyunca hasta burnunu dış etkilere karşı tamamen korumalıdır. Sigara gibi tütün ürünleri ve yanı sıra alkol tüketmemeye özen göstermelidirler. Burun doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. En önemlisi de doktor kontrolleri aksatılmamalıdır. Kişiler ameliyat sonrasında ne kadar dikkatli olurlarsa burunun iyileşmesi ve yeni şeklini alması ve bu şekli koruması da o kadar hızlı olacaktır.

Burun kemeri ameliyatı için uzman hekim kadromuz ile sizlere en doğal görünümü sağlamak amacı ile hizmet vermekteyiz. Sizin de burnunuzda kemer sorunu var ise ve bu sorundan kurtulmak istiyorsanız muayene salonumuza gelmeniz ya da arayarak bizlerden randevu almanız yeterli olacaktır.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *