Burun Ameliyatları Tekniği

3 Şubat 2018 by admin0

Burun ameliyatı diğer ameliyatlar sonrasında olduğu gibi  ‘’beklentiyi karşılayabilir mi ?’’ sorusu ilk akla gelenlerden biridir. Ameliyat olan kişinin ameliyat olmadan önce yaşadığı süreçte burnunun yapısından memnun kalmaması gibi sıkıntılı olan bir durum söz konusudur. Bu durum ameliyat sonrası için de geçerlidir. Hasta burnunun yapısından memnun kalabileceği gibi bu durum aksi halde de gelişebilir. Bu süreci rahat geçirebilmek için hekiminize tam olarak ne istediğinizi söylemenizde fayda vardır. Ayrıca teknolojik yöntemler ile tahmini olarak burun yapısı öncesi ve sonrası olarak tahmini de olsa burun estetiği sonrası nasıl bir sonuç ile karşılanabileceği yüzdelik sonuçlarla neredeyse tam olarak tahmin edilebilmektedir.

 

Burun Estetiğinde En iyi Sonucu Almak Mümkün Müdür?

 

Burun ameliyatı olmadan önce ne istediğine karar vermek çok önemlidir. Estetik ameliyatlarda beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekir. Zaten seçmiş olduğunuz hekiminiz size en doğru burun yapısını ve en doğru ameliyat şeklini önerecektir. Artık hekimlerde estetik operasyonlarda hastanın yüzüne olabilecek en doğal burun şeklini önermektedirler. Bu konuda kendi isteklerinizi anlattıktan sonra işin kalan kısmını doktorunuza bırakmanız önem taşımaktadır. Sonuç olarak size uygun bir burun şeklini hekiminiz size daha detaylı bir şekilde anlatacaktır. Bu durum burun estetiği sonrası memnuniyet durumunuzu daha çok arttıracak bir süreç halini alacaktır. Burun ameliyatı sürecinde en önemli etkenlerden biride yaş sınırıdır. Ameliyata hazır bir burun yüz ile bütünleşmiş ve hatlar oturmuş olmalıdır. Tıbbi olarak çok önemli bir kusur ve fiziki bir sorun olmadığı sürece burun ameliyatı 18 yaş sonrası için uygun olarak nitelendirilir. Burun ameliyatında memnuniyet düzeyini arttırmak için;

 

  • Doğru zamanlamada ameliyat yapılması,
  • Burun estetiği yaşının uygun olması,
  • Hastanın burun estetiğine kesin karar vermiş olması,
  • Burun estetiği sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması önem taşımaktadır.

 

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sürecinde Psikolojik Desteğin Önemi

 

Estetik ameliyatların yapılması sürecinde psikolojik destek oldukça önem taşımaktadır. Kişi beğenmediği bir organı için kendinde kusur ya da eksiklik gibi bir duygu süreci yaşayabilmektedir. Bu durumda hem güncel hayatı hem de iş hayatı gibi süreçlerde ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Tam da bu noktada biz de kurum olarak hastalarımızı psikolojik anlamda yönlendirerek işe başlıyoruz. Hastamızın neden ameliyat olmayı istediğini ve bizden beklentisinin netliğini bilmemiz bizim için  daha doğru bir başlangıç. Hastalarımıza öncesi ve sonrası olarak ileri teknolojik görüntüleme yöntemi ile yardımcı oluyoruz. Böylece ameliyat konusunda endişesi olan hastalarımızın kararsızlığını çözümlemiş oluyoruz. Böylece burun estetiği sonrası travmasını büyük oranda azaltmış oluyoruz.

 

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 

Kurum olarak son teknolojik imkânlarla hizmet verdiğimiz için hastalarımız bir gün yattıktan sonra normal hayatına dönebilmektedir. Artık son yöntemlerde neredeyse ağrı ve sızı olmadan gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarımız hastalarımızın güncel hayata daha çabuk adapte olmasını sağlıyor. Ameliyatın türüne göre oluşan şişlikler iki ya da üç gün içinde düzeliyor.  Biz kurum olarak hastalarımıza doğru yöntemleri anlatmayı tercih eden bir sistem yapısı ile çalışmayı uygun görüyoruz. Çünkü bizi tercih eden hastalarımızın yüzü ve burnu için olabilecek en ince ayrıntıyı bilmeye hakları olduğunun bilincindeyiz. Amacımız ticari kaygı gütmeden burun estetiği sonrası yüzünüzde sizi sevindiren ve aynaya her baktığınızda gülümseten bir burun yapısı ile karşılaşmanızdır.

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *